עיצוב גב במה בכלל ועיצוב במה בפרט הינו תחום בפני עצמו שעוסק ביצירה וניתן ללמוד אותו היום באחד המכללות לעיצוב ואפילו לעשות תואר ראשון ושני בתחום. שירות עיצוב במות לאירועים או עיצוב גב במה יעניקו תכנון מדויק ומעוצב של הבמה, רעיונות איך לעצב את התפאורה בהתאם למופע או לכל אירוע עם קהל, היכן להניח כל דבר שמצוי על הבמה בצורה אסתטית ומעוצבת, החל מהכיסא או השולחן ועד למערכות שונות שמיקומם על הבמה כמו מיקרופונים, הגברה וכל שאר הקונסטרוקציה שמאירה ומגבירה את כל מה שמתחולל על הבמה.

עיצוב במה ותפאורה

עוד לפני מאות שנים, בתרבות העתיקה של יוון, עסקו אנשים בכל מה שקשור לעיצוב של חלל הבמה שאותו אפיינו טקסים, הופעות והצגות. בשנים האחרונות כל תחום עיצוב הבמה מקבל יתר חשיבות ולכן מוסדות רבים מספקים לימודי הכשרה בתחום זה. בנוסף, כל ההתפתחות הטכנולוגית הוסיפה לתפאורה הקלאסית אפשרויות רבות כמו – מקרנים על הבמה, מוצגי ענק על במת תאטרון כמו: רכבים שנעים על הבמה עצמה, שליטה ממוחשבת בכל מה שקשור לתאורה ולסאונד ועוד.

עיצוב במות למעשה מספק לנו את ההבנה באיזה חלל אנו נמצאים. לכן יש חשיבות גדולה למשמעות של עיצוב במות לאירועים ובמיוחד למשמעות של עיצוב גב במה. זה מה שהקהל יראה וזה מה שיגרום לו להבין לאן הוא נכנס, כיצד להתנהג, להתרגש או להתפעם מהחזות מולו. גם בהצגות כמו בכל אירוע שנדרש בו הקמת במה, עיצוב במה יהיה משמעותי, שכן הוא מאפשר להוביל את הקהל לתוך העולם שמתרחש מולו על הבמה שלעתים הוא דמיוני ואסקפיסטי.

הקמת במות לאירועים

גב במה

גב במה זה הקיר החשוף שאנו רואים אותו מזדקר מאחורי הבמה שעליה מניחים את שלל התפאורה. גב במה הוא משמעותי מאוד והוא זה שיכתיב את הטון ואת יתר העיצוב למה שנמצא על הבמה עצמה. לעתים נדגיש אותו במסך שעליו נקרין סרטון, לעתים נכסה אותו בבד בהתאם למה שמתחולל על הבמה ועוד. הוא למעשה הדבר הבולט הראשוני שנמצא על הבמה לכן העיצוב של גב במה הוא המשמעותי ביותר. גב הבמה יכול להאיר את הבמה, להכיל נוף ולהוות תפאורה בפני עצמה, ללא צורך בשום עזרים אחרים, הכל תלוי בקונספט שאותו נבקש להציג.

אז קדימה, למה אתם מחכים? תעלו לבמה וצרו קשר: 050-7508804

סגירת תפריט