עיצוב במה – הדרך לאירוע מוצלח

עיצוב במה – הדרך לאירוע מוצלח

עיצוב במה היא אמנות חשובה ומרכזית ביותר באמנויות הבמה ודורשת הכשרה והשכלה נרחבת. בשנים האחרונות, ההתפתחויות הטכנולוגיות השונות הפכו עיצוב במות לאמנות הדורשת הכרה של סוגים רבים של ציוד ואלמנטים רבים המוסיפים לנראות שלה, לאווירה ולשימושים פרקטיים רבים שישמשו את הצוות העומד על הבמה ומאחורי הקלעים. הציוד כולל למשל גופי תאורה, מקרנים, מסילות עליהן נעים מוצגים שונים, מערכות סאונד ותאורה בשליטה ממוחשבת ואביזרי תפאורה מתקדמים.

לאיזו מטרה משמש עיצוב במה?

עיצוב במות בונה את האווירה ואת הנראות שמבנה את הקונספט של האירוע בו אנו נמצאים. לכן, עיצוב במה לאירועים במובנים רבים יקבע כיצד ייתפס האירוע בעיני הקהל והצופים וישפיע על האופן בו הוא יחווה. למשל, במופע תאטרון נצטרך ליצור תפאורה שתעביר את אווירת המקום בו מתרחשת העלילה, בעוד שבהופעה מוסיקלית נרצה להעביר את האווירה של קונספט הלהקה שמופיעה, או להקרין אלמנטים שונים על הרקע או אפילו את מילות השירים. רוב האלמנטים העיצוביים שיקבעו את האווירה מתרחשים בעיקר על גב הבמה.

עיצוב במות לאירועים

מהו גב במה?

גב במה הינו הקיר האחורי בחלקה האחורי של הבמה ועליו מונחים בדרך כלל רוב גופי התפאורה ומשמש כרקע למתרחש על הבמה. אליו יכוונו מקרנים וגופי תאורה או נכסה בבד כרקע למוצג על הבמה. כל אלה הופכים גב במה לאלמנט עיצובי חשוב מאוד בתחום של עיצוב במות ודורש תשומת לב רבה.

וילונות לבמה

אלמנט נוסף החשוב מאוד בתחום עיצוב במה, נמצא דווקא לרוב בקדמתה. וילונות לבמה מגיעים במגוון של חומרים, צבעים, עיצובים ודוגמאות. הם עשויים להיות עבים ואטומים מקטיפה בעיצוב מפואר או פשוטים ודקים מכותנה או מוסלין שייעשו שקופים עם תאורה מאחוריהם וייצרו אפקט צלליות מסתורי. בכל הקשור לעיצוב במות לאירועים, הרי שהאפשרויות המגוונות כל כך מאפשרות לנו לעצב את הבמה על מנת שתותאם כמעט לכל אווירה כאשר בוחרים וילונות לאירועים. לכן, חשוב מאוד שבבואנו לבחור חברה להשכרת וילונות לאירועים, נברר בצורה מוקפדת מהי בדיוק האווירה שברצוננו ליצור על הבמה עבור האירוע שלנו כדי שנוכל להתאים וילונות לאירועים בצורה מושלמת למופע המוצג עליה ולקבוע את האווירה שתשאיר רושם על הקהל ושיהיה מותאם לסוג האירוע המוצג על הבמה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט