איך להתאים את התאורה וההגברה לסוג האירוע?

איך להתאים את התאורה וההגברה לסוג האירוע?

התאורה וההגברה הן חלק בלתי נפרד מכל אירוע, ובכל זאת, במקרים רבים הן אינן עומדות במרכז הבמה. הקדשת תשומת לב להתאמה בין סוג האירוע לבין התאורה וההגברה היא זאת שעושה הבדל בין אירוע מוצלח לאירוע יוצא דופן ומיוחד.

תאורה היא הרבה יותר מלזרוק זרקור של אור על במות לאירועים או להופעות, תאורה זו אמנות לשמה. היא יוצרת אווירה, מדגישה אלמנטים אדריכליים, משתתפת באופן מלא בכל אירוע והופעה ויכולה ליצור חוויה ויזואלית שתשאיר את האורחים שלכם המומים. אותו הדבר עם הגברה: ההגברה יכולה להשפיע מאוד על טיבו של האירוע כאשר הגברה לא טובה תהפוך את האירוע לאכזבה, תשפיע על איכות השמע ועל החוויה של המוזמנים.

לבחירה נכונה של תאורה שאלו את השאלות הבאות:

עם כל כך הרבה טכנולוגיות שקיימות זה עשוי להיות מעט מאתגר לבחור את פתרונות התאורה הנכונים. השאלות הבאות יעזרו לכם להתמקד:
• איזו אווירה אתם מנסים ליצור?
• באיזה ציוד תאורה תעדיפו להשתמש וכיצד?
• האם ישנם אלמנטים שתרצו להדגיש באמצעות התאורה?
• מהו סוג האירוע (הופעה, חתונה, הרצאה, כנס)?
• האם מדובר באירוע שגרתי או מיוחד ומקורי?
• האם יש לכם ציוד תאורה או שעליכם להעסיק בעלי מקצוע בתחום?
• האם למקום יש את כל ההספק החשמל הנדרש כדי להוציא לפועל את חזון התאורה שלכם?
• האם ישנן דרישות מיוחדות של המארגנים?
• איפה אתם מתכננים לשים את הציוד וכמה מקום צריך?
• מה קורה עם הכבלים – צריך להסתיר אותם? כיצד ניתן להסוות אותם?

באמצעות השאלות הנכונות תוכלו לבחור את סוג התאורה הרצוי לאירוע בצורה טובה יותר.

תאורת במה לאירועים

להגביר את הווליום של כל אירוע באמצעות ההגברה הנכונה

גם להגברה יש השפעה גדולה על האירוע. כאשר מדובר במסיבה עליכם לוודא שההגברה תהיה כמה שיותר טובה ואיכותית. כאשר ההגברה מיועדת להרצאה חשוב לוודא שהרמקולים לא יתנתקו פתאום באמצע המשפט, או שהמוסיקה לא תכבה במפתיע באמצע מסיבה. מקרים כאלו אולי מתקבלים בהבנה על ידי המוזמנים, אולם יש להם השפעה והם נחרטים בתודעה, והדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר באירוע עסקי.

אז איך בוחרים הגברה?

ההגברה משמשת להגדלת עוצמת הקול של המוסיקה או של המנחים שהבאתם להרצאה. אם אתם רוצים לשמוע באופן חזק וברור כדאי מאוד שההגברה תהיה טובה. המגברים הנכונים צריכים להגיע ממותג מוכר תוך התייחסות לתכונות המאפיינות את החלל. באופן כללי לקבלת צליל טוב יותר צריך הספק גבוה יותר. אם מדובר בהרצאה או כנס מומלץ כדאי שתהיה לכם מערכת הגברה על שלט כדי שתוכלו לתפעל אותה מכל מקום. בנוסף יש לוודא שהציוד הנבחר הוא מקצועי, קל וחומר במקרים שהחלל בו מתקיים האירוע גדול.

לסיכום: בחירת הגברה ותאורה זו משימה חשובה וכשמבצעים אותה חשוב מאוד להתייחס לסוג האירוע ולחלל שבו נערך. לכן כדי להגיע לבחירות הנכונות ביותר, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום.

נכתב בשיתוף לייטון – מומחים למערכות הגברה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט